Výlety v okolí

Využíjte služeb moderního aquaparku v Kravařích. Určitě si příjemně odpočinete a zrelaxujete v bazénu, vířivce, divoké řece, brouzdališti nebo na tobogánu. Aquapark je samostatnou částí sportovního komplexu Buly Aréna.

aquapark kravare nahled

Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky je muzejní forma prezentace československého opevnění budovaného v letech 1935-1938 na obranu před fašistickým Německem. Jedná se o vojensko-technickou památku nacházející se na Hlučínské pahorkatině na Hlučínsku, v okrese Opava. Muzeum se skládá ze dvou izolovaných pěchotních srubů (MO-S 18 Obora a MO-S 19 Alej), jednoho řopíku (Lehké opevnění vzor 37 A - 140Z číslo 829) a tvrzového pěchotního srubu (MO-S 20 Orel).

Původní renesnační tvrz byla poškozená za třicetileté války. V polovině 17. stol. přestavěna na barokní zámek. Do roku 1738 vlastní zámek Eichendorfové, poté začíná střídat majitele. V roce 1937 vyhořel. Opravován v letech 1953 - 1971.

Monumentální betonový Památník II. světové války nalezneme mezi poli na okraji obce Hrabyně u silnice spojující Ostravu a Opavu. Přibližně 15 km severozápadně od Ostravy.

Součástí památníku jsou dvě „věže“ nebo také klíny, uvnitř kterých se nacházejí prostory expozice. Před nimi je velká nástupní plocha, kde se konaly vojenské přísahy nováčků. Poblíž památníku je umístěna také historická vojenská technika a symbolický hřbitov se jmény 13 000 padlých sovětských a československých vojáků a také umučených a zabitých obyvatel severní Moravy a Slezska

Vrchol Ostrá hůrka se zvedá jižně od obce Háj ve Slezku.

Nedaleko vrcholku tohoto kopce byl postaven Památník Slezského obdoje.

Vrchol Ostrá hůrka je památným místem, kde se konalo několikrát setkání lidu. Připomínkou těchto setkání je právě památník.

Kolem památníku vede trasa naučné stezky Padařov.